New Delhi, Delhi
GST No. 07AAGCC2501B1ZG
Call 07949325882 100% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Top Material | Laminated top |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Shape | Round |
| Storage Type | No Storage |
| Table Height | 2ft |
| Top Thickness | 15 mm |
| Finish | Laminate |
| Color | Dark Brown |
| Usage Area | Office, Restaurant, Reception, Living Room, Hotel Lobby, Cafe |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Table Diameter | 900 mm |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Usage Area | Outdoor, Training Room, Home, Banquet, Catering, Event, Restaurant |
| Table Height | 750 mm |
| Load Capacity | 75 kg |
| Finish | Powder Coated |
| With Wheels | No |
1) Brand: DZYNNE
2) Size:900 DiaX750 H MM
3) 18mm plywood top
4) 30 x 30 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
Additional Information:
View Complete details
| Table Shape | Rectangular |
| Primary Material | Engineered Wood |
| Top Material | Glass |
| Table Length | 750 mm |
| Table Height | 350 mm |
| Finish Type | High Gloss |
View Complete details
Product Brochure
| Table Shape | Round |
| Material | Mango Wood |
| Table Diameter | 450 mm |
| Table Top Material | Plywood |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Frame Material | Mild Steel |
| Table Height | 750 mm |
| Foldable | Yes |
| Top Material | Wood |
| Usage Area | Dining Area |
| Base Type | Four Leg |
1) Brand: Chair Craft India Pvt.Ltd
2) Size:1500 DiaX750 H MM
3) 18mm plywood top
4) 30 x 30 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
View Complete details
| Material | Mango Wood |
| Table Diameter | 450 mm |
| Usage Area | Dining Area |
| Table Height | 450 mm |
| Top Material | Wood |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Base Type | Four Leg |
View Complete details
| Material | Teak Wood |
| Table Diameter | 450 mm |
| Usage Area | Dining Area |
| Table Height | 450 mm |
| Top Material | Wood |
| Seating Capacity | 2 Seater |
1) Brand: Chair Craft India Pvt.Ltd
2) Size:1500 DiaX750 H MM
3) 18mm plywood top
4) 30 x 30 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
View Complete details