New Delhi, Delhi
GST No. 07AAGCC2501B1ZG
Call 07949325882 100% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Table capacity | 8 tables |
| Load Capacity | 150 kg |
| Table shape | Rectangular |
| Trolley Material | Mild Steel |
| Frame material | MS powder coated |
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Trolley type | Horizontal stack |
| Wheel Material | Nylon |
| Trolley size | 900x900x1400 mm |
| Application | Convention center, Club house, Community hall, Banquet hall, Resort lawn storage, Marriage hall, Hotel |
| Wheel size | 125 mm |
| Wheel type | Rubber wheel |
1) Brand: Chair Craft India Pvt. Ltd
2) Size: 1900X900 MM
3) 32 MM Mild steel round pipe; 1.5 MM thickness
4) 18 MM plywood with carpeted platform
5) Heavy duty rubber wheels are 200mm (4”) in diameter.
6) Frame finish-Black powder coated
7) Carpet-Black/Red
Additional Information:
View Complete details