New Delhi, Delhi
GST No. 07AAGCC2501B1ZG
Call 07949325882 100% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Round |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
| Overall Width | 1200 mm |
| Top Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Banquet Hall, Catering, Outdoor Event, Hotel, Marriage Hall |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Frame Material | Mild Steel |
| Chair Type | Banquet Chair |
| Upholstery Material | Fabric |
| Seat Padding | Foam Padded |
| Back Style | Medium Back |
| Stacking Capacity | 12 Chairs |
| Leg Type | Four Leg |
| Chair Finish | Powder Coated |
| With Armrest | No |
| Usage Area | Marriage Hall, Hotel, Restaurant, Conference Hall, Banquet Hall |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Table Shape | Round |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 740 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
| Overall Width | 600 mm |
View Complete details
Product Brochure
| Table Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Table Height | 740 mm |
View Complete details
Product Brochure
| Table Shape | Round |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Table Height | 740 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
1) Brand: Chair Craft India Pvt.Ltd
2) Size:1500 DiaX750 H MM
3) 18mm plywood top
4) 30 x 30 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
View Complete details
Product Brochure
| Table Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 740 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
| Overall Width | 600 mm |
| Top Finish | Matt |
1) Brand: Chair Craft India Pvt.Ltd
2) Size:1500 DiaX750 H MM
3) 18mm plywood top
4) 30 x 30 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
View Complete details