New Delhi, Delhi
GST No. 07AAGCC2501B1ZG
Call 07949325882 100% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Pattern | Plain |
| Size | As per chair |
| Brand | Chair Craft India Pvt.Ltd |
| GSM | 280 gsm |
| Wash Care | Washable |
| Weight | 100-150 gm |
| Thickness | 1 mm |
| Color | Brown |
| Finish | Smooth |
| Usage/Application | Banquet |
| Material | Spandex |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Application Type | Banquet |
| Stretchability | Yes |
| Type | Designer |
| Chair Type | Banquet |
| Closer Type | Elastic |
| Brand | Chair craft India Pvt.Ltd |
| Material | Velvet |
| GSM | 100 gsm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Pattern | Plain |
| Size | As per chair size |
| Brand | Chair Craft India Pvt.Ltd |
| GSM | 280 gsm |
| Wash Care | Washable |
| Weight | 200-250 gm |
| Thickness | 1 mm |
| Color | White |
| Finish | Smooth |
| Usage/Application | Banquet |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Stretchability | Yes |
| Chair Type | Banquet |
| Brand | Chair craft india pvt ltd |
| Material | Spandex |
| GSM | 250 gsm |
| Weight | 250 gm |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Style | Classic |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Pattern | Plain |
| Size | As per chair |
| Brand | Chair Craft India Pvt.Ltd |
| GSM | 280 gsm |
| Wash Care | Washable |
| Weight | 200-250 gm |
| Thickness | 2 mm |
| Color | White |
| Finish | Smooth |
| Usage/Application | Banquet |
| Material | Spandex |
Additional Information:
View Complete details