New Delhi, Delhi
GST No. 07AAGCC2501B1ZG
Call 07949325882 100% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Quarter Moon |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Shape | Square |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Usage | Home,Banquet |
| Height | Up to 2.5 Feet |
| Available Material | Wood,Iron |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Seat Material | Fabric |
| Foldability | Foldable |
| Shape | Circular |
| Height | Up to 2.5 Feet |
| Available Material | Iron, Wood |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Color | White |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Overall Length | 1800 mm |
| Overall Width | 750 mm |
| Top Finish | Laminate |
| Usage Area | Outdoor Event, Catering, Hotel, Banquet Hall, Marriage Hall |
| Shape | Rectangular |
| Length | Up to 5 Feet |
| Height | Up to 2.5 Feet |
| Available Material | Wood,Iron |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Shape | Square |
| Foldability | Foldable |
| Specific Use | Hotels, Banquets |
| Available Material | Wood, Iron |
| Height | Up to 2.5 Feet |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Quarter Moon |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Top Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Marriage Hall, Hotel, Outdoor Event, Catering, Banquet Hall |
| Shape | Half Circular |
| Height | Up to 2.5 Feet |
| Available Material | Wood,Iron |
| I Deals In | New |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Overall Length | 1800 mm |
| Overall Width | 600 mm |
| Top Finish | Laminate |
| Usage Area | Hotel, Outdoor Event, Catering, Marriage Hall, Banquet Hall |
| Frame Finishing | Epoxy Powder Coated |
| Height | Up to 2.5 Feet |
| Available Material | Wood,Iron |
| I Deals In | New |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | hall table,Marraige hall table,Banguet hall table. |
| Type | Folding table |
| Number Of Legs | 4 |
| Brand | Chair Craft |
| Material | Board and SS |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Round |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Top Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Marriage Hall, Outdoor Event, Catering, Hotel, Banquet Hall |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Half Round |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Top Material | As per client Choice |
| Frame Material | Mild Steel |
| Foldable | Yes |
| Table Height | 750 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
| Overall Width | 600 mm |
| Top Finish | Laminate |
| Usage Area | Catering, Hotel, Marriage Hall, Restaurant, Banquet Hall |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Square |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
| Overall Width | 1200 mm |
| Top Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Hotel, Catering, Banquet Hall, Outdoor Event, Marriage Hall |
1) Brand: DZYNNE
2) Size:2.5X2.5 ft , 2.5ft
3) 18mm plywood top
4) 32 x 32 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Table Material | Mild Steel |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Table Top Material | Plywood |
| Table Size | 6*2.5ft |
| Table Shape | Rectangular |
| Usage | Banquet hall |
| Foldable | Yes |
| Table Height | 750 mm |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Frame Material | Mild Steel |
| Overall Length | 1800 mm |
| Top Finish | Powder Coated |
| Overall Width | 1200 mm |
| With Handle | Without Handle |
| Color | Grey |
| Usage Area | Catering, Marriage Hall, Banquet Hall, Hotel, Restaurant |
1) Brand: Chair Craft India Pvt.Ltd
2) Size:1500 DiaX750 H MM
3) 18mm plywood top
4) 30 x 30 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Table Shape | Half Round |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Top Material | Plywood |
| Frame Material | Mild Steel |
| Foldable | Yes |
| Table Height | 750 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
| Overall Width | 600 mm |
| Top Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Banquet Hall, Marriage Hall, Hotel, Restaurant, Catering |
1) Brand: Chair Craft India Pvt.Ltd
2) Size:1500 DiaX750 H MM
3) 18mm plywood top
4) 30 x 30 mm MS frame chemically pre treated for rust protection
5) Auto locking spring folding mechanism
6) Anti skid undetachable levelers on legs
7) 7 Tank powder coating
8) Heavy duty ABS rubber edge
9) Table Top- Laminated
10) Table top bottom- Black pain
Additional Information:
View Complete details